Modlitwy Maryjne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

Duchowość > Modlitewnik

PORANNE OFIAROWANIE SIĘ MARYI

O Niepokalane Serce Maryi, mojej ukochanej Matki, ofiaruję Ci ten dzień i wszystkie dni mojego życia. Błagam Cię, pobłogosław każdą chwilę, by ona była przeżyta dobrze, pobłogosław wszystkie modlitwy, by były odmówione pobożnie, wszystkie prace,
by zostały uświęcone i wykonane zgodnie z Wolą Bożą, wszystkie myśli i słowa, by nie zakradła się do nich niegodziwość,
a wreszcie wszystkie skłonności, aby były całkowicie skierowane do Boga. Pobłogosław też, Najukochańsza Matko, wszystkich moich krewnych, przyjaciół, dobroczyńców i nieprzyjaciół. A przede wszystkim pobłogosław ostatnią decydującą godzinę mojego życia, gdy będę umierał. Niechaj umrę w Twoich świętych Ramionach, przytulony do Twojego Niepokalanego Serca do samego końca. Amen.
Zdrowaś Maryjo...

OFIAROWANIE SIĘ MATCE BOŻEJ

Matko Boża, Niepokalana Maryjo. Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy, prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd wszystko czynić
z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twoją
i Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw, więc Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA
Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. I za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Św. i poleconymi Tobie. Amen.

MODLITWY EGZORCYZMY - KTÓŻ JAKO BÓG

O dobra i czuła Matko, Ty będziesz zawsze miłością i nadzieją naszą!
O Matko Boża, ześlij świętych aniołów ażeby mnie strzegli i oddalili ode mnie piekielnego nieprzyjaciela. Amen.
Mocą Boga mocą Najwyższego Panie uczyń nas niewidzialnymi dla naszych wrogów, aby nie znali naszych myśli zamiarów
i uczynków, aby nie wprowadzali zamieszania w naszym życiu codziennym zdrowiu i pracy. Abyśmy ich mogli wszędzie zwalczać przez Jezusa Chrystusa Pana Naszego Amen.