Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
24.10.2021

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• Czwartek - Św. Szymona i Judy Tadeusza Ap. święto

1. Msza św. w następną niedzielę Żabnicy o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30.

2. Msze św. w tygodniu w Żabnicy: wtorek – czwartek - piątek o godz. 18.00, a w Czepinie w środę o godz. 18.00.

3. Trwa miesiąc pażdziernik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcam naszych Parafian do uczestnictwa w jakże pięknym nabożeństwie,a zwłaszcza dzieci  komunijne i młodzież. Dla dzieci z kl. I _II _ III _IV _ V - we wtorek i piątek  o godz. 17.30 z rodzicami. Młodzież z kl. VI _ VII _ VIII w czwartek o godz. 17.30. W niedzielę będziemy odmawiali Różaniec w Żabnicy i Czepinie przed Mszą św. Serdecznie zapraszam wspólnotę Parafialną. Od (24.10 – 30.10.2021) obchodzimy Tydzień Misyjny.

4. W każdą niedzielę zapraszamy z P. Katechetką dzieci i młodzież na Mszę św, o godz. 9.00 i 12.00, a szczególnie dzieci które przygotowują się do I – Komunii św z rodzicami. Spowiedż św,zawsze pół godz, przed Mszą św.

5. 1 listopada w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św, w tym dniu będzie odprawiana o godz. 11.00 na Cmentarzu w Żabnicy,a w Czepinie o godz. 8.00 w Kościele. W dzisiejszą niedzielę (24.10.2021) przypada Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła, uroczystość.

6. Za wszelką dobroć, życzliwość i ofiarność składam serdeczne „Bóg zapłać” Dziękuje za piękne kwiaty, które przynośicie do naszego Kościoła.

7. Zostały wyłożone kartki "Wypominki za zmarłych" . Pamiętajmy o naszych zmarłych, polećmy ich dusze wspólnym modlitwom w naszym Kościele w miesiącu listopadzie.  Spotkanie z ministrantami w sobotę o godz. 12.00 na Plebani.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Tygodnik "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

9.  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

10.  Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali : …........................................za  co serdecznie dziekuję.

Żabnica, 23 października 2021

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik