Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
  2.09.2018

1. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Piątek i Czwartek miesiąca. Nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w tych dniach po Mszy wieczornej. Spowiedż św. dla dzieci i młodzieży  w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.30.

2. Msze św. w tygodniu: w Żabnicy: poniedziałek o godz. 8.00 - czwartek - piątek  o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 9.00. - 12.00. W Czepinie Msza św. w środę o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 10.30. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży zawsze pół godz. przed Mszą św.

3. W następną sobotę (8.09.2018) Koło Gospodyń Wiejskich z Czepina uda się na Dożynki Archidiecezjalne w Gryfinie - Parafia pw. Narodzenia Najswiętszej Maryi Panny ul. Kościelna 30. O godz. 10.00 - Prezentacja wieńców dożynkowych,
a o godz. 12.00 - Msza św.dziękczynna za tegoroczne plony.

4. Kończą się wakacje i rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. w Poniedziałek (3.09.2018) na inaugurację roku szkolnego 2018/2019 w naszej Parafii będzie odprawiana o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam rodziców - katechetów
i nauczycieli. Rodzicom przypominam, że edukacja szkolna i religijna powinna być przedmiotem właśnie waszej troski.
Do rodziców zatem należy obowiązek towarzyszenia podczas formacji religijnej dzieci i młodzieży.

5. We wtorek (4.09.2018) Zbiórka ministrantów o godz. 16.00 na Plebani. Zapraszam także tych chłopców, którzy by chcieli być ministrantami.

6. W następną niedzielę zostaną poświęcone tornistry, podręczniki i przybory szkolne uczniów, a zwłaszcza pierwszoklasistów.

7. Do Domu Pomocy Społecznej udam się w tym tygodniu w środę  -  sobotę i niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest  tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8.  Za wszelką dobroć , życzliwość i ofiarność – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Dziekuję za piękne kwiaty, które przynosicie do naszego Kościoła.

10.     Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

11.     Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali:

Żabnica, 1 września 2018

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik