Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 29.03.2020

Serdecznie zachęcam do odwiedzania zakładki Wielki Post 2020, na której znajduje się wiele stron z modlitwami, rozważaniami, transmisjami nabożeństw on-line i wiele, wiele innych. Mogą one pomóc nam w trwaniu w łączności z Bogiem i wspólnotą Kościoła w tym trudnym dla nas czasie.

Informacje dotyczące udziału we Mszy św.
Z racji na zarządzenie Rządu RP, iż w nabożeństwach może brać udział tylko 5 osób, dlatego też pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby zamawiające intencje Mszy św.

1. W tym tygodniu Kościół  wspomina:

• Czwartek - św. Franciszka z Pauli (pust.)
    XV Rocznica śmierci św. Jana Pawła II
    (2005 - godz. 21.37)
  • Sobota - św. Izydora z Sewilli (bp.,dk)

2. W następną V Niedzielę Wielkiego Postu  Msza św. w Żabnicy o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30.

3. Msze św. w tygodniu w Żabnicy: wtorek o godz. 9.00 "DPS" - czwartek - piątek o godz.17.00, a w Czepinie w środę o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek - piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w następną niedzielę po Mszy św. Chorych odwiedzę w piątek po uzgodnieniu telefonicznym od godz. 9.30.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa, a według tradycji robimy palmy, aby upamiętnić uroczysty wjazd  Jezusa do Jerozolimy. Zostaną w tym roku duchowo pobłogosławine w domach ze względu na panujący koronawirus. Z racji Wielkiego Postu Gorzkie Żale będą odprawiane w V Niedzielę przed Mszą św. w Czepinie o godz. 10.15.

6. Droga Krzyżowa w  piątek o godz. 17.00 przed Mszą św.  Spowiedż św. pół godziny przed Mszą św.

7. Za wszelką dobroć, życzliwość i ofiarność – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

8.  Przy wyjściu z Kościoła są do nabycia: Świece wielkanocne – baranki i kartki świąteczne.

9.  Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 na Plebanii. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

10. Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali : …................. za co serdecznie dziekuję.

Żabnica, 28 marca 2020

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik