Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

I Niedziela Adwentu
27.11.2022

W tym tygodniu Kościół wspomina:

• Poniedziałek - Święto św. Andrzeja Apostoła
  • Wtorek - Św. Franciszka Ksawerego – Patrona Misji

1. Msze św. w tygodniu: w Żabnicy:  wtorek - czwartek - piątek o godz. 17.00, a w Czepinie w środę o godz. 17.00.

2. Msze św. w Żabnicy w Niedzielę o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Zmiana Tajebnic Żywego Różańca w następną niedzielę o godz. 9.00. Nabożeństwo  i Adoracja Najśw. Sakramentu w I – piątek miesiąca po Mszy św – wieczornej. Chorych odwiedzę
w piątek od godz. 9.00. Dzieci i młodzież zapraszam na spowiedż w czwartek i piątek od godz. 16.00.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia oraz rozpoczynamy nowy rok liturgiczny (A). Msze św. Wotywne o Najświętszej Marii Pannie tzw. Roraty będą odprawiane od wtorku do piątku
o godz. 17.00. Dzieci przygotują lampiony i serduszka ze swoimi dobrymi uczynkami. Z tym przybywają do naszego Kościoła, aby brać udział we wspólnym oczekiwaniu na Narodziny Pana Jezusa. Na Roraty we wtorek i piątek zapraszam dzieci od kl. 0 do VIII, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I – Komunii św I młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W każdą niedzielę zapraszamy z P. Katechetką dzieci i młodzież na Mszę św.o godz. 9.00 lub 12.00, a w Czepinie o 10.30 -  szczególnie dzieci które przygotowują się do  I – Komunii św i młodzież z kl. VIII z rodzicami.

6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w kościele. Zapraszam także tych chłopców,którzy chcieli by być ministrantami.

7. Caritas Polska rozprowadza świece "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Niech podczas Wigilii w każdym naszym domu zapłonie światło dla Jezusa.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Tygodnik "Niedziela" i "Gość niedzielny". Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

9.  Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątała rodzina:  z ul. Fabrycznej, za  co  serdecznie dziekuję.

Żabnica, 26 listopada 2022 r.

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik