Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA
     5.11.2017

1. Msze św. w naszym kościele w Żabnicy w tym tygodniu: we wtorek - czwartek o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 12.00. W piątek w Domu Pomocy Społecznej o godz. 17.00. W Niedziele Msza św. w Żabnicy o godz. 9.00 i 12.00.
W Czepinie w niedzielę o godz. 10.30, w środę o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 9.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia
w Żabnicy przed Mszą św.  Spowiedź św. zawsze pół godz. przed Mszą św.

2. W sobotę 11 -  listopada  obchodzimy narodowe Święto Niepodległości - 99 rocznica Odzyskania  Niepodległości. Zachęta dla rodzin do rodzinnej modlitwy za Ojczyznę.

3. Modlitwa za zmarłych – Wypominki rozpoczęliśmy od 3 listopada i przez cały miesiąc będą zawsze odmawiane przed Mszą o godz. 16.30. Zostały wyłożone kartki na wypominki, można jeszcze wypisać, pamiętajmy
o naszych zmarłych.

4. W dniach od 1 - 8 listopada wiernemu, który pobożnie nawiedza cmentarz i modli się choćby tylko myślnie
za zmarłych udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy odmówić:
Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić warunki jak: spowiedź św., komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego.

5. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00. Zapraszam także tych chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Solenizantom
i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

7. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i życzliwość - składam serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Dziękuję za piękne kwiaty, które przynosicie do naszego kościoła. Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali:
Pan Józef Sikora.

Żabnica, 4 listopada 2017