Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

74-100 Gryfino  Tel.914160230

NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
24.03.2019

W najbliszych dniach Kościół wspomina :
Poniedziałek   Uroczystość Zwiastowanie Pańskie (Dzień Śiętości Życia)
          Wtorek             Św. Dobrego Łotra

Msze św. w tygodniu w Żabnicy w poniedziałek - wtorek o godz. 18.00 - piątek o godz. 17.00 , a w Czepinie w poniedziałek - wtorek - środę o godz. 17.00 .   W następną  Niedzielę Wielkiego Postu Msza św.     w Żabnicy o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30.
1. Z racji Wielkiego Postu Gorzkie Żale będą odprawiane w Żabnicy w I - II - III Niedzielę , a w Czepinie w IV i V Niedzielę o godz. 17.00 . Spowiedż św. zawsze pół godz. przed Mszą św. W przyszłą niedzielę (24.03.2019) na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone książeczki dzieci przygotowujących się do I Komunii św . Po Mszy św odbędzie się spotkanie z rodzicami .
2. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek o godz. 17.00 przed Mszą św. - dla dzieci z kl.I-VIII SP (obowiązkowe uczestnictwo przygotowujących się do I - Komuniśw i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania) oraz dla wszystkich naszych parafian, a w Czepinie w środę przed Mszą św. Spotkanie z młodzieżą z kl. VIII w piątek o godz. 17.00 w kościele .
3. W dzisiejszą niedzielę (24.03.2019) rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Marek Domański ze wspólnoty  SDS z Krzwina. Program rekolekcji będzie  wywieszony w gablotce . Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy będą w tym samym czasie co Rekolekcje dla starszych tylko rano od godz. 10.00 do 11.30, ale wszystkie dzieci i młodzież ze Sz.P zapraszamy na rozpoczęcie już w niedziele (24.03.2019) na godz. 12.00 z rodzicami .
4. Zbiórka ministrantów w sobotę  Zapraszam tych chłopców którzy chcieliby być ministrantami. Biuro Parafialne czynne  zawsze po Mszy św.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest  tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
5. Za wszelką dobroć , życzliwość i ofiarność – składam serdeczne „Bóg zapłać”.
6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wiele łask Bożych.
7. Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali............................... za co serdecznie dziekuję.

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik