Ogłoszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
25.04.2021

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

• Czwartek - Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
  • Piątek - Św. Piusa V

2. Msze św. w tygodniu w Żabnicy: Wtorek o godz. 9.00 - Czwartek - Piątek - Sobota o godz. 18.00, a w Czepinie w Środę o godz. 18.00. Spowiedź św. pół godz. przed Mszą św.

3. W następną niedzielę Msza św. w Żabnicy o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30. Od poniedziałku rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

4. W tym tygodniu obchodzimy I – Sobotę miesiąca oraz rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam, a w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do I – Komunii św: we wtorki i czwartki, a młodzież zapraszam w piątek. W następną niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu zawsze obchodziliśmy Majówkę Żabnicką połączoną z uroczystościami przy kapliczkach. W tym roku zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji tych, którzy tworzyli te majówki a odeszli do wieczności. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszam.

6. W następną Niedzielę (2 maja) obchodzimy Dzień Polonii, Dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy flagi, uczmy młode pokolenie Polaków szacunku wobec symboli i barw narodowych.

7. Za wszelką dobroć, życzliwość i ofiarność składam serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Tygodnik ,,Niedziela” i ,,Gość Niedzielny”. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

9. Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątali : ….................................................. za  co serdecznie dziekuję.

Żabnica, 24 kwietnia 2021

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik