Ogloszenia parafialne - Parafia p.w. św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy

Przejdź do treści


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkiego Postu
26.03.2023


W tym tygodniu Kościół wspomina:

  • Środa - św. Stefan                     
  • Czwartek - św. Leonard Murlialdo

1. Msze św, w tygodniu: w Żabnicy: poniedziałek  - o godz. 9.00 - wtorek - czwartek  – piątek  o godz. 18. 00 - sobotę o godz. 18.00. W Czepinie w  środę
o godz. 18.00. W DPS w sobotę o godz. 9.00.

2. Msze św. w Żabnicy w Niedzielę o godz. 9.00 i 12.00, a w Czepinie o godz. 10.30  Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.

3. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszą Sobotę miesiąca. Nabożeństwo wynagradzajace Najświętszemu Sercu Maryi za grzechy swiata i obronę dobrego Imienia Św. Jana Pawła II.

4. Z racji Wielkiego Postu Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, a w Czepinie po Mszy św. o godz. 10.30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci przygotowujących się do I – Komunii św. i młodzieży – szczególnie tej która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania oraz dla wszystkich parafian. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa – według tradycji przynosimy do poświęcenia palmy aby upamiętnić uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.

6. W niedzielę 2 kwietnia br., z okazji 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II rozpoczniemy w naszym Kościele w Żabnicy o godz. 15.00 wspólną modlitwę
z moimi parafianami którzy chcą wyrazic wdzięczność Bogu za życie i potyfikat św. Jana Pawła II oraz szacunek do Jego osoby. Niech to będzie dla umocnienia duchowej więzi parafian ze św. Janem Pawłem II.

7. W każdą niedzielę zapraszamy z P. Katechetką dzieci i młodzież na Mszę św.o godz. 9.00 - 12.00, a w Czepinie o 10.30 - szczególnie dzieci które przygotowują się do  I – Komunii św i młodzież z kl. VIII.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 12.00 w Kościele. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest Tygodnik "Niedziela" i "Gość niedzielny".

9. Za dobro, modlitwy ofiary i waszą życzliwość – składam serdeczne "Bóg zapłać".

10.  Kościół na dzisiejszą niedzielę sprzątała rodzina: .............za  co  serdecznie dziekuję.


Żabnica, 25 marca 2023 r.

Ks. mgr lic. Jerzy Brocławik - proboszcz





Wróć do spisu treści